با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

 • انواع پانل سیمانی

 • آکواپنل

 • پیچ های مخصوص پانل های سیمانی (MAXI)

 • نوارها و شبکه های مخصوص پانل های سیمانی

 • محصولات FINISHING مخصوص پانل های سیمانی

 • سازه های PVC مسلح به شبکه توری

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • پروفیل های متداول (استاندارد NF)

 • پروفیل های (استاندارد DIN)

 • پروفیل های کلیک (تولید داخل)

 • پروفیل های کلیک (وارداتی)

 • پروفیل های اولترالاین

 • ابزارهای مخصوص زیرسازی/ برش پانل

 • ابزارهای مخصوص درزگیری و پرداخت پانل

 • ابزارهای مخصوص نصب بار

 • اجرای درای وال

 • گچ های سنتی

 • گچ های پلیمری

 • بتونه های گچی

 • چسب کاشی

 • ابزارها و ماشین آلات مخصوص

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

انواع پانل کناف به‌ چه‌صورت است؟

معرفی کامل انواع پانل کناف

پانل کناف  می‌تواند در دونوع گچی و سیمانی عرضه گردد. پانل کناف گچی را گچ برگ می‌نامند. پانل کناف سیمانی را آکواپنل نیز می‌گویند. هریک ازاین پانل‌هارا می‌توان در مکان مناسب استفاده کرد.

این پانل‌ها در ساختمان بسیار پرکاربرد بوده، این محصول به‌عنوان دیوار داخلی، دیوار خارجی، دیوار پارتشین و سقف کاذب مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت آرشا فرانگار می‌تواند راهنمایی‌های لازم را برای بهترین انتخاب شما انجام دهد.

پانل‌های گچی کناف به ۶ دسته تقسیم می‌شوند

پانل‌های کچی کناف انواع مختلفی دارند که هریک از آن‌ها کاربرد منحصربه‌فرد خودرا دارد. باید دانست که هرکدام از این پانل‌ کناف‌ها چه ویژگی‌هایی دارند و هرکدام درچه مکانی کاربرد دارد. پس‌از آن طبق کاربرد هریک، می‌توان استفاده لازم را انجام داد. این پانل‌های گچی شامل موارد زیر می‌شوند.

پانل‌های گچی کناف

پانل آرجی صفحات گچی معمولی روکش‌دار

پانل آرجی بسیار سریع اجرا و نصب می‌شود. این پانل همچنین عایق بسیار مناسب و سبک نیز هست. ابعاد گچ‌برگ آن  ۱۸ * ۱۲۰۰ * ۱۴۰۰ می‌باشد. به‌دلیل انعطاف‌پذیری این محصول، انواع طرح‌ها قابل اجرا می‌باشد؛ زیرا هم مقرون به‌صرفه بوده و هم بسیار سبک است.

پانل کناف آرجی دربرابر ریزش آوار و زلزله بسیار مقاوم می‌باشد. همین‌طور به‌دلیل اتصالات مناسب و مطمئن، ایمنی سیستم گچ‌برگ بسیار بالا و قابل اطمینان می‌باشد. اجرا و نصب این پانل‌ کناف بسیار سریع و راحت می‌باشد؛ چراکه نیازی به جوشکاری، تعویض اکیپ، خشک‌شدن ملات و … ندارد.
این پانل کناف، قابلیت بازیافت بیش‌از ۷۵ درصد مصالح را دارد. همچنین نخاله‌های ساختمانی را کاهش می‌دهد. همین‌امر موجب‌شده که هزینه‌های حمل مصالح بسیار کاهش بیابد.

پانل‌های گچی مقاوم دربرابر رطوبت MR

مشخصات این پانل کناف شامل روکش رنگ سبز می‌‌باشد. ابعداد آن ۲۴۰ . ۲۵۰ . ۲۸۰ . ۳۰۰ می‌باشد. از مزایای آن می‌توان به سبک‌بودن و همچنین مقاومت آن دربرابر رطوبت اشاره کرد. این پانل کناف با محیط سازگاری دارد. سطح صاف و رنگ‌آمیزی آسان آن بسیار موردتوجه قرار گرفته‌است.

همچنین از سازه‌ها دربرابر نفوذ آب محافظت می‌کند. خطر ترک‌خوردگی در آن به مراتب از مواد جایگزین کمتر است. درنهایت، نصب وتعمیر آن در مقایسه با مواد جایگزین ضد رطوبت آسان‌تر و راحت‌تر می‌باشد.

این پانل مناسب برای فضاهای مرطوب می‌باشد. بیش‌تر در محیط‌هایی چون آشپزخانه، حمام، دستشویی و… استفاده می‌شود. البته باید توجه‌کرد که این پانل ضدرطوبت نیست و فقط تا ۹۰ درصد می‌تواند رطوبت را تحمل کند. مکان‌هایی که کلا رطوبت دارد بهتراست از پانل‌های سیمانی استفاده کنید.

پانل‌های گچی مقاوم دربرابر رطوبت

پانل گچی کلینیو (cleaneo)

مشخصات فنی این پانل کناف شامل مواد تشکیل‌دهنده آن است. این مواد، گچ و زئولیت می‌باشد. ابعاد آن ۲۴۰ . ۲۵۰ است. پانل گچی کلینیو مزایای زیادی دارد که در ادامه به ذکر چند مورد از آن اشاره می‌کنیم.

تصفیه هوا: این مزیت می‌تواند به حذف بو و آلاینده‌ها برای بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان کمک کند. قابلیت معماری و زیبایی: وجود سوراخ‌های مداوم و منظم باعث‌شده هیچ فاصله‌ای بین آن‌ها نباشد.

تنوع طرح‌ها و آکوستیک: این مزیت سبب‌شده که طرح‌های بسیار زیبایی را داشته‌باشد. آکوستیک نیز برحسب نوع پانل کناف و شکاف‌های آن متفاوت می‌باشد.

کاربرد این پانل کناف، بیش‌تر در بیمارستان‌ها، سالن‌ها، رستوران‌ها، آمفی‌تئاتر، مدارس، سینما و… می‌باشد.

صفحات گچی مقاوم دربرابر حریق FR

مشخصات این محصول، رنگ صورتی آن می‌باشد‌. مواد تشکیل دهنده آن شامل گچ و فایبرگلاس می‌باشد. ابعاد این محصول ۲۴۰ . ۲۵۰ . ۲۸۰ . ۳۰۰ می‌باشد.

مزایای اصلی این پانل کناف، مقاومت دربرابر آتش‌سوزی از ۳۰ تا ۱۸۰ دقیقه است. اقتصادی بودن، عایق صدا، عایق حرارتی، ساختار خشک و نصب سریع، یک‌پارچگی منسجم و دربرابر آتش، تنوع در طراحی و مدل‌های فراوان از مزیت‌های دیگر این پانل کناف گچی می‌باشد.
بیش‌ترین کاربرد آن در پوشش سقف کاذب، دیوارهای فولادی و خطوط لوله است. کاربرد دیگر آن در تعبیه مکان‌هایی است که نفوذپذیر آتش و خسارت‌زا هستند.

همچنین محیط‌های داخلی مانند منزل مسکونی، تجاری و صنعتی که به سطح مقاوم دربرابر حریق نیازمند باشد، استفاده می‌شود.

باید توجه‌داشت که این پانل ضدحریق نیست و فقط می‌تواند تا ۱۸۰ دقیقه درمقابل حریق مقاومت کند که به‌آن کد حریق می‌گویند. به‌عنوان مثال کد حریق ۳۰ به‌این معنی است که این پانل می‌تواند تا ۳۰ دقیقه درمقابل آتش‌سوزی مقاومت کند؛ و بعد از آن آسیب می‌بیند.

کدحریق بستگی به ضخامتی لایه‌ای که کار می‌شود دارد. معمولا کدحریق در دیوار کارگذاشته می‌شود و می‌تواند ۲ تا ۳ لایه نیز باشد.

بیشتر بخوانید: بازسازی و نوسازی

صفحات مقاوم دربرابر حریق و رطوبت اف‌ام

مشخصات این پانل کناف روکش رنگ سبز آن است. پشت آن نیز به رنگ قرمز حک شده‌است. این رنگ قرمز نشان‌گر پنل‌های مقاوم دربرابر رطوبت و حریق می‌باشند.

گچ تشکیل‌دهنده آن، دربرابر رطوبت مقاوم است. همچنین الیاف شیشه‌ای آن سبب‌شده که دربرابر حریق و رطوبت عایق باشد. کاربرد استفاده از این پانل‌ها، اغلب در چاه‌های تاسیساتی می‌باشد. اف‌ام می‌تواند دربرابر آتش‌سوزی و رطوبت مقاوم باشد؛ اما ضدآب نمی‌باشد.

درواقع، مکان‌هایی که حساسیت مقاومت در برابر رطوبت توام با مقاومت در برابر حریق موردنیاز باشد، از پانل اف‌ام استفاده می‌شود. ابعاد آن شامل : ۱۸ * ۱۲۰۰ * ۲۴۰۰ می‌باشد.

صفحات گچی مقاوم دربرابر حریق

پانل گچی دیامانت (Diamant)

پانل کناف دیامانت، هسته گچی اشباع‌شده دارد. به‌واسطه خصوصیات فیزیکی خاص ، می‌تواند مقاومت بالاتری را نسبت‌به انواع دیگر پانل گچی عرضه کند. مشخصات ظاهری آن رنگ بنفش است.

این پانل به‌صورت الیافی است و مثل بقیه پانل‌ها روکش کاغذی کرافت ندارد. مواد تشکیل‌دهنده آن از گچ می‌باشد. ابعاد محصول شامل ۲۵۰ سانتی‌متر می‌باشد.

مزایای پانل کناف دیامانت شامل موارد زیر می‌شود. مقاومت آن دربرابر ضربه بسیار بالا می‌باشد.

مقاومت دربرابر صوت و رطوبت و همچنین مقاومت دربرابر حریق از ۳۰ دقیقه تا ۱۸۰ دقیقه ازدیگر مزایای آن است. این پانل‌ها با تغییر شرایط آب‌وهوایی، بسیار کم انقباض و انبساط می‌شود. امکان خمیدگی درآن وجود دارد.

این پانل مشابه پانل اف‌ام می‌باشد؛ اما بااین تفاوت که هم فشردگی پانل بالا رفته‌است و هم دربرابر ضربه مقاومتش افزایش یافته‌است. یک لایه ۱۲.۵ میلی‌متری پانل دیامانت، به‌اندازه ۲ لایه پانل RG مقاوم است؛ همچنین ۲ لایه پانل دیامانت به‌اندازه ۴ لایه پانل RG است. وزن پانل کناف دیامانت نسبت‌به بقیه پانل‌ها سنگین‌تر است و حمل یک‌نفری آن ممکن‌است دشوار باشد.
کاربرد این پانل، برای کسانی که بحث امنیت برای آن‌ها مهم‌تر است و از ضربه‌پذیری کناف‌ها گله‌مند هستند، مناسب‌تر است. پانل دیامانت در کلیه پروژه‌ها ازجمله: فضاهای آموزشی، مراکز درمانی، مدارس و سالن‌های ورزشی، مجتمع‌های تجاری، مسکونی، اداری، هتل‌ها و… کاربرد دارد.

ازنظر ضربه‌پذیری مکان‌هایی همچون راه‌روهای بیمارستان‌ها، سالن‌های ورزشی و… بیش‌تر کاربرد دارد.   پانل گچی دیامانت

۱۰ ویژگی برتر اجرای انواع پانل کناف

علاوه‌بر طراحی و دکور سقف کناف، طراحی و اجرای دیوار کوب نیز کاربرد و محبوبیت خودرا دارد. سقف کاذب کناف را می‌توان به دو صورت ثابت و متحرک اجرا نمود.

شرکت آرشا فرانگار با استفاده از جدیدترین متودها و کادری مجرب می‌تواند بهترین انتخاب را برای شما انجام دهند. پانل‌های کناف ویژگی‌ها و مزیت‌های بسیاری دارند که باعث محبوبیت آن‌ها شده‌است. در این‌جا ۱۰ ویژگی برتر انواع پانل کناف را بازگو میکنیم.
۱. هزینه مقرون به‌صرفه، کم و وزن سبک آن از ویژگی‌های برتر پانل کناف می‌باشد.
۲. دسترسی آسان با پشت سازه و تاسیسات آن و عدم نیاز به ابزار سخت از دیگر ویژگی آن می‌باشد.
۳. اجرای آسان و جابه‌جایی سریع و راحت
۴. دور ریزی مصالح در پانل کناف بسیار کم می‌باشد.
۵. خاصیت انعطاف‌پذیری کار را زیباتر و آسان‌تر جلوه می‌دهد.
۶. خاصیت انعطاف‌پذیری طراحی را بسیار بهتر و مدرن‌تر نشان خواهدداد.
۷. امکان تغییر دکور نیز از دیگر ویژگی‌های برتر است.
۸. مقاوم دربرابر آتش‌سوزی و حریق می‌باشد.
۹. مقاوم دربرابر زلزله، ریزش آوار و همچنین عایقی دربرابر سرما و گرما است.
۰۱۰ زیبا‌سازی دکوراسیون داخلی درساختمان‌ها ‌و اجرای آن در انواع محیط همچون ساختمان‌های اداری، مسکونی، تجاری و… از دیگر ویژگی‌های برتر آن می‌باشد.

فروش انواع پانل کناف

فروش انواع پانل کناف به‌صورت عمده و جزئی صورت می‌گیرد. با استفاده از نمایندگی‌های فروش می‌توانید اقدامات لازم را برای خرید پانل کناف انجام دهید. شرکت آرشا فرانگار یکی از شرکت‌های برتر برای خرید است. حتما قبل از خرید، به نماد الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت آن دقت کنید. 

شرکت آرشا فرانگار

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.