با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

 • انواع پانل سیمانی

 • آکواپنل

 • پیچ های مخصوص پانل های سیمانی (MAXI)

 • نوارها و شبکه های مخصوص پانل های سیمانی

 • محصولات FINISHING مخصوص پانل های سیمانی

 • سازه های PVC مسلح به شبکه توری

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • پروفیل های متداول (استاندارد NF)

 • پروفیل های (استاندارد DIN)

 • پروفیل های کلیک (تولید داخل)

 • پروفیل های کلیک (وارداتی)

 • پروفیل های اولترالاین

 • ابزارهای مخصوص زیرسازی/ برش پانل

 • ابزارهای مخصوص درزگیری و پرداخت پانل

 • ابزارهای مخصوص نصب بار

 • اجرای درای وال

 • گچ های سنتی

 • گچ های پلیمری

 • بتونه های گچی

 • چسب کاشی

 • ابزارها و ماشین آلات مخصوص

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

مزایای کناف و کناف کاری چیست؟

مزایای کناف و کناف کاری

مزایای کناف :کناف از لایه ای با  گچ ساخته می­شود که بین دو لایه کاغذ بازیافتی سنگین قرار می­گیرد. این فرآیند برای اولین بار در سال ۱۸۹۴ اختراع شد و از کاغذ نمدی استفاده شد. مزایای کناف و کناف کاری کاری بسیار است که در بخش­های بعدی به آن می­ پردازیم.

در مقایسه با اعمال لایه‌های گچ مرطوب و آهکی، استفاده از گچ تخته سریع‌تر و آسان‌تر نصب می‌شد.پانل گچی نیز سطح صاف و صافی را ارائه می­کرد که برای رنگ آمیزی عالی بود و عایق عالی را ارائه می­کرد. از آنجایی که لایه هسته گچ قبلاً خشک شده بود، گچ تخته نام دیگر خود را به دست آورد.

در ساخت و ساز خانه­ های مسکونی و ساخت و سازهای تجاری با قاب سبک وزن، کناف برای ایجاد دیوارها به گل میخ ها متصل می­شود، اما می­توان آن را به دیوارهای بنایی از جمله آجر نیز متصل کرد. در ادامه به مزایای کناف کاری می­پردازیم. با ما همراه باشید.

عملکرد لرزه­ای مناسب

دیوارهای باکیفیت ساخته شده با کناف را می­توان به عنوان دیوار خشک تشخیص داد. همچنین می­توان از آنها در سقف­ ها استفاده کرد و ثبات ابعادی و دوام بسیار خوبی را ارائه می­دهد. کناف را می­توان به راحتی تزئین و بازسازی کرد.

سرعت اجرایی بالا

مراحل نصب کناف بسیار سریعتر و آسانتر است. آنها در طول­ های ۸، ۱۰ یا ۱۲ فوت و عرض ۴۸ اینچ در دسترس هستند، بنابراین بیشتر شناخته شده ­اند که سطح وسیعی از دیوار خشک یا سقف را در مقایسه با سایر مواد پوشش می­ دهند.

آنها را می­توان با چاقو یا اره برش داد. در طول مراحل نصب، تنها به چند ابزار نیاز است، زیرا می­توان آن را با انواع بست­ها، که شامل میخ، پیچ و منگنه است، وصل کرد.

اجرای بسیار آسان

اجرای بسیار آسان

ورق­های تخته گچی مواد سبک وزنی هستند، بنابراین می­توان آنها را با چسب به بسیاری از سطوح چسباند. به دلیل وزن سبک و اندازه­ های بزرگ موجود، تنها تعداد کمی از کارگران می­توانند پانل­ ها و پیچ پنل را اداره کنند، بنابراین هزینه کار کاهش می­ یاشد.

دقت بالا در اجرا

یکی دیگر از مزایای کناف کاری دقت بالا در اجرا می­باشد. دقتی که کناف می­تواند در اجرا داشته باشد هیچ یک از موارد مشابه نمی­توانند داشته باشند.

کاهش بار مرده ساختمان

در نظر ساخت و ساز عظیم و جامد از دیوار خشک در واقع چنین نیست، اگر آنها تاثیر مستقیم. آنها می­توانند به راحتی چکش نجار معمولی را با یک سوراخ در ورق از بین ببرند.

 این نقص در برنامه ریزی نصب بر روی مبلمان سنگین دیواری یا دیواری ضروری خواهد بود. کناف می­تواند بار مرده ساختمان را کاهش دهد.

افزایش سطح مفید بنا

یکی دیگر از مزایای کناف افزایش سطح بنا می­باشد. با استفاده از کناف می­توانید سطح مفیدی که دیده نمی­شود مانند سمنت برد ها را افزایش یابد.

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

دستیابی به مشخصات فنی مورد نیاز طراح

اگر کناف کاری را در منزل خود انجام دهید کار بعدی آسان می­شود. مشخصات فنی دقیق کاملا مشخص است که باعث سری­تر شدن فرآیند می­شود.

قابلیت ترمیم و تعویض

کناف را می­توانید به راحتی جدا کنید و با خود به هر جا که دوست دارید ببرید؛ زیرا این دیوارهای گچی قابل حمل و نقل هستند. همین امر موجب محبوبیت آن­ها در بین مردم شده است.

دسترسی و تعمیر آسان

یکی دیگر از مزایای کناف دسترسی و تعمیر آسان آن می­باشد. شما می­توانید به راحتی سقف کناف یا دیوار کناف خود را در مواقع اضطرار تعمیر و مرمت سازی نمایید.

قابلیت اجرا روی کف تمام شده

قابلیت اجرا روی کف تمام شده

شما می­توانید کناف را روی کف تمام نصب کنید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید. با استفاده از این قابلیت بسیاری به دنبال کناف کاری می­افتند.

انعطاف معماری

کناف کاری قابلیت انعطاف معماری دارد. یعنی به هر شکلی که شما بخواهید می­توان کناف کاری را اجرا کرد. حتی می­توانید در کناف کاری شکل­های مورد علاقه خود را  پیاده سازی کنید که در دکوراسیون داخلی خانه تاثیر بسزایی دارد.

حمل و نقل آسان و ارزان

حمل و نقل کناف بسیار آسان است. آن­ها سبک و در عین حال مقاوم هستند. می­توانید این کناف­ها را به هر جایی که دوست دارید ببرید با قیمت مناسب و ارزان این کار شدنی است.

اجرای سطوح وسیع با حداقل مصالح مصرفی

یکی دیگر از مزایا کناف استفاده حداقل مصالح مصرفی است. شما می­توانید هرچقدر که دوست دارید از کناف استفاده کنید بدون آنکه مصالح مصرفی بیش از حد مصرف شود.

عدم نیاز به پیش بینی آویز در سقف

دیگر نمی­خواهد که نگران آویز در سقف باشید. کناف این آویز ها را در خود دارد و فقط کافی است که شما قلاب­های مربوط را به آن متصل نمایید.

بیشتر بدانید: آکواپنل،دیوارهای پیش ساخته و عایق سیمانی

عدم نیاز به اجرای زیر سازی در برخی ساختارهای دیوار

یکی دیگر از مزایای کناف عدم نیاز به زیر سازی است. در برخی از مواقع ممکن است کناف کاری نیاز به زیر سازی خاصی نداشته باشد و این یک امتیاز مهم برای شماست.

پوششی

کناف می­تواند تمام سطح مورد نظر شما را تحت پوشش خود قرار دهد. کافیست که مساحت مورد نظر را مشخص نمایید و ببینید که چگونه تمام سطوح را می­پوشاند.

کاهش صدا 
مزایای کناف

کاهش صدا 

یکی دیگر از مزایا کناف کاهش صدا می­باشد. جلوگیری از انتقال صدای ناخواسته به مناطق همسایه یک عامل کلیدی است که باید در هنگام طراحی یک ساختمان، به ویژه یک ساختمان تجاری در نظر گرفته شود.

هنگامی که یک شرکت اتاق کنفرانس خود را درست در کنار امکانات تولیدی می­ سازد، بهتر است اطمینان حاصل کنید که پانل­ های دیواری تمام سر و صدای ناخواسته از بیرون را جذب می­ کنند.

این جایی است که کناف وارد تصویر می­شود. با هسته پلی استایرن، گچ کار بسیار خوبی برای به حداقل رساندن انتقال صدا به تنهایی انجام می­دهد.

مقاوم در برابر آتش 

بسیاری از مواد خطرناک به طور روزانه برای فرآیندهای کاری مختلف استفاده می­شوند، اما، هنگام طراحی یک ساختمان، بسیار مهم است که این عامل احتراق را در نظر بگیرید. کناف در برابر آتش بسیار مقاوم است.

به دلیل هسته غیر قابل احتراق آن، انتشار گرما و آتش را به تاخیر می­ اندازد. در واقع، حتی پس از تکلیس کامل، کناف همچنان به عنوان یک مانع عایق حرارتی عمل می­ کند.

با چگالی کم دود و شاخص پخش شعله کم، کناف به طور موثر ساختمان شما را در برابر آتش محافظت می­کند.

بیشتر بدانید: هرآنچه درباره کاربردهای چسب کاشی باید بدانید.

هزینه

یکی دیگر از مزایای کناف هزینه پایین آن است. کناف یک گزینه بسیار مناسب برای تقریباً هر کاربرد دیواری برای ساخت و ساز ساختمان است.

گچ از قرن­ها قبل به طور معمول در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته است. برای ساخت گچ تخته تنها چیزی که نیاز دارید گچ معدنی، چند ماده افزودنی و آب است. از آنجایی که اینها به راحتی در دسترس هستند و فرآیند آسان است، قیمت کلی محصول بسیار کمتر است. با دوام بالای آن، هزینه­ های تعمیر بسیار پایین است و باعث می­شود که نگهداری راحت باشد.

آنها به راحتی در اندازه­های مختلف در دسترس هستند و به راحتی روی دیوار یا سقف اعمال می­شوند. این ماده پوشش دهنده دیوار و سقف نسبتاً ارزان است که پوشش داخلی مقاوم در برابر آتش را ارائه می­دهد. هزینه نصب و کار برای کل سیستم ساختمان نسبتاً کم است، که این سیستم را ارجح تر می­کند.

انعطاف پذیری 

 در مقایسه با سایر انواع دیوار، کناف را می­توان به عنوان یک دیوار داخلی در ساختمان شما در دهانه بسیار کمتری نسبت به سایر گزینه ­های پانل نصب کرد.

استفاده از گچ معمولی می­تواند یک هفته یا بیشتر طول بکشد، در حالی که وقتی همان کار با استفاده از کناف یا دیوار خشک انجام می ­شود، می­توان آن را در عرض یک یا دو روز انجام داد. پانل­های گچی می­ توانند در انواع محیط­های اداری، از انبارها تا شرکت ها، قرار بگیرند.

مزایای کناف
مزایای کناف

نتیجه گیری

با توجه به موارد گفته شدهاستفاده از کناف و کناف کاری بسیار مناسب می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با قیمت و نحوه خرید محصولات کناف با مشاوران ما در آرشا فرانگار در تماس باشید.

شرکت آرشا فرانگار

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.