با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

 • انواع پانل سیمانی

 • آکواپنل

 • پیچ های مخصوص پانل های سیمانی (MAXI)

 • نوارها و شبکه های مخصوص پانل های سیمانی

 • محصولات FINISHING مخصوص پانل های سیمانی

 • سازه های PVC مسلح به شبکه توری

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • پروفیل های متداول (استاندارد NF)

 • پروفیل های (استاندارد DIN)

 • پروفیل های کلیک (تولید داخل)

 • پروفیل های کلیک (وارداتی)

 • پروفیل های اولترالاین

 • ابزارهای مخصوص زیرسازی/ برش پانل

 • ابزارهای مخصوص درزگیری و پرداخت پانل

 • ابزارهای مخصوص نصب بار

 • اجرای درای وال

 • گچ های سنتی

 • گچ های پلیمری

 • بتونه های گچی

 • چسب کاشی

 • ابزارها و ماشین آلات مخصوص

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

آکواپنل

آکواپنل

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

آکواپنل

تجربه استفاده از آکواپنل با آرشا فرانگار

امروزه استفاده از اکواپنل در محیط های مرطوب مثل استخر ها ،آشپزخانه ها و … به دلیل کارایی بالایی که در محیط های مرطوب از خود نشان می دهند بسیار زیاد است.

این صفحات سیمانی به دلیل نداشتن مواد آلی کپک و قارچ نمیزنند.از مزایای استفاده از اکواپنل در آرشا فرانگار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عایق صوتی و حرارتی
 • ضد اشتعال
 • مقاوم در برابر ضربه
 • برش و نصب آسان
 • سازگار با محیط زیست
 

در این محتوا به این موضوع که آکواپنل چیست و چه کاربردهایی را دارد می پردازیم. امروزه دیوارهای پیش ساخته بتنی، پانل گچی و سیمانی، کاربرد بسیاری در ساختمان سازی دارند. زیرا هم قیمت آن ها مقرون به صرفه است، هم همانند یک دیوار کاملا معمولی، می توانند فضا را از یکدیگر جدا کنند.

آکواپنل هم، به دیوارهای پیش ساخته سیمانی گفته می شود. این دیوارها می توانند عایق رطوبت، صدا و حتی حرارت باشند. از همین رو، در ساختمان سازی، استفاده بسیاری از آکواپنل ها می کنند. حال در ادامه با ما همراه باشید، تا هر آنچه که راجع به این مدل دیوارهای پیش ساخته نیاز دارید را شرح دهیم.

اگواپنل
وزن نسبتا کم آکواپنل ها

آکواپنل چیست؟

همان طور که در مطالب بالا هم اشاره کوتاهی شد، به پنل های سیمانی مشابه سمنت برد گفته می شود که به صورت پیش ساخته، در فضا و ساختمان سازی استفاده می شوند. در واقع از آنجایی که سیمان می تواند به خوبی یک محافظ در برابر آب باشد، از این مدل پنل ها، برای جلوگیری از رطوبت و نفوذ آب به داخل محیط استفاده می کنند.

همچنین “آکواپنل” کاربرد بسیاری در محیط های مختلف مثل، استخر و… هم دارد. نصب این پنل ها بسیار ساده است و پس از نصب شدن، به راحتی می توان آن ها را از جای قبلی خود جا به جا کرد. آکواپنل های سیمانی، می توانند آب را به خود جذب کنند.

البته آب با برخورد با سیمان به راحتی خشک می شود و آسیبی نمی بیند. زیرا سیمان در برابر آب، از بقیه مواد و مصالح مقاوم تر است. به گونه ای که حتی پایه های پل های درون آب را هم از سیمان درست می کنند.

بیشتر بخوانید: چسب کاشی ، نوار کناف

اگر آکواپنل ها، از گچ یا مصالح دیگر درست شوند، با برخورد آب ممکن است رنگ زردی بگیرند یا حتی متورم شوند. این صفحات را می توان در ابعاد و اندازه های مختلفی، تهیه نمود. پیش ساخته بودن آن ها یکی از بارزترین ویژگی ها می باشد که دقیقا همانند قطعات پازل، آکواپنل ها را به یکدیگر متصل  و یا به راحتی جدا می کنند.

ویژگی های بارز آکواپنل

این قطعات سیمانی، کاربرد و مزایای بسیاری دارند. به گونه ای که امروزه در اغلب ساختمان ها، از آن ها استفاده می نمایند. حال برخی از این ویژگی ها، عبارت اند از:

آکواپنل

ایجاد استحکام با صفحات فلزی زیر این قطعات

مقاوم در برابر ضربه

یکی از ویژگی های بارز آکواپنل، مقاوم بودن در برابر ضربه های سبک یا سنگین می باشد‌. آن ها تحت هیچ عنوانی، آسیب نمی بینند و این موضوع هم به دلیل وجود سیمان استفاده شده در هنگام ساخت آن ها می باشد.

عایق بودن

آکواپنل ها عایق هستند. در واقع به دلیل اینکه می توانند به خوبی از نفوذ رطوبت جلوگیری کنند، از آن ها استفاده می نمایند. همچنین سیمان قابل اشتعال نیستند و تحت هیچ عنوانی آتش نمی گیرند. آن ها می توانند یک عایق صوتی خوب هم باشند‌.

استفاده در تمام مکان ها

از آکواپنل ها می توان هم در مکان های عمومی و هم تجاری استفاده کرد‌. به عنوان مثال، بیمارستان ها و… مکان هایی هستند که می توان از این قطعات سیمانی در هنگام ساخت آن ها استفاده نمود.

برش راحت

این صفحات را می توان به راحتی برش داد‌. زیرا نوع ساخت و مصالحی که در ساخت آن ها استفاده شده، به راحتی قابل برش هستند.

ساخته شدن توسط مواد آلی

این قطعات از مواد عالی و متریال های خوب استفاده می شوند. به همین دلیل قارچ، کپک، گندیده شدن در آن ها رخ نمی دهد و تا زمان های زیادی می توان بدون هیچ دردسری از آن ها استفاده نمود‌.

کاربردهای مهم آکواپنل

از آن ها می توان برای ساخت دیوار کناف، جدا سازی فضا، استخرها و… استفاده نمود. در کل در قسمت ها و مکانی که رطوبت نفوذ می کند یا حتی برای ایمنی بیشتر، می توان از انواع آکواپنل استفاده نمود.

آکواپنل

استفاده در هر مکانی از این قطعات سیمانی

مزایای استفاده از آکواپنل

قیمت مقرون به صرفه، استفاده در تمام مکان ها، عایق بودن، برش راحت، جلوگیری از نفوذ رطوبت، نصب راحت و… از مزایا و ویژگی های مهم این قطعات هستند که افراد را مجاب کرده تا در ساختمان سازی از انواع آن ها استفاده نمایند.

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

نکات مهم در استفاده از آکواپنل

نکات مهمی در خصوص استفاده از این قطعات وجود دارد. به عنوان مثال آن ها سیمانی هستند و نمی توان بر روی دیوارهای بتنی یا فلزی از آن ها استفاده کرد. حتما باید زیرسازی فلزی زیر آن ها انجام شود، و سپس این صفحات فلزی را بر روی آن ها نصب کنند.

دومین نکته که باید در هنگام استفاده از آن ها توجه کرد، نحوه رنگ کردن این قطعات می باشد‌. برای این که یک دیوار یا یک سطح یک دست به وجود آید، بهتر است که از پرایمرهای مخصوص استفاده شود. این پرایمرها باعث می شوند تا موقع رنگ آمیزی آکواپنل ها، یک دست و مسطح باشند.

بیشتر بخوانید : قیمت سقف کاذب کناف ، قیمت سقف کاذب

معرفی انواع آکواپنل

این قطعات کلا از سیمان ساخته می شوند. اما مدل ها و انواع آن ها، از نظر اندازه، کاربرد، مدل سیمان استفاده شده و… مشخص می شود. به همین دلیل بهتر است که حتما از افراد متخصص برای تهیه آکواپنل ها کمک بگیرید تا به راحتی بتوانید این صفحات مناسب را برای مکان مد نظر خود تهیه نمایید.

آکواپنل

مواد تشکیل دهنده آکواپنل

در مطالب بالا، چندین بار ذکر کردیم که آکواپنل از سیمان تشکیل شده است. اما قطعا برای دوام و همچنین کیفیت بهتر مواد دیگری با سیمان ترکیب شده که آن ها شامل؛ پرلیت منسبط شده، سنگدانه ها می باشند. البته یک بیس کلی هم نیاز است که بتوان این مواد را بر روی آن ها استفاده نمود.

چرا به شما توصیه می کنیم از آکواپنل استفاده کنید؟

این صفحات علاوه بر اینکه از رطوبت جلوگیری می کنند، غیر قابل اشتعال هم هستند. همچنین قیمت آن ها نسبت به دیوارهای پیش ساخته بتنی یا گچی، بسیار مقرون به صرفه تر است. آن ها بسیار رایج هستند و به راحتی می تواند آن ها را در اندازه و ابعاد مختلفی تهیه نمود‌.

به دلیل وجود این نکات مثبت، بهتر است که حتما در مکان های مد نظر، از آکواپنل ها استفاده نمایید. می توانید برای تهیه اکواپنل به نمایندگی کناف ایران سر بزنید بکی از نمایندگی های مناسب آرشا فرانگار است که می توانید به ان مراجعه نمایید.

صفحات مسلح سیمانی (AQUAPANEL) یا همان پانل سیمانی مسلح ، ترکیبی فشرده از سیمان پرتلند، پرلیت منبسط شده، آهک، سنگدانه‌های سبک و مواد افزودنی خاص بوده که پشت و رو و لبه‌های طولی آن‌ها به وسیله شبکه‌ای از الیاف شیشه (فایبر گلاس) مسلح شده است.

از مزایای استفاده از پانل سیمانی آکواپنل که  با عنوان صفحات مسلح سیمانی آکواپنل می توان از آنها نام برد، در ساختارهای ساخت و ساز خشک اعم از دیوار و سقف کاذب کناف عبارتند از:

مقاومت کامل در برابر آبریزی، رطوبت و چرخه‌های متعدد ذوب و یخبندان، اجرای ساده و سریع، انعطاف‌پذیری با طرح‌های مختلف معماری با قابلیت انحناء، وزن سبک و ضخامت کم ساختارها و کاهش قابل توجه بار مرده ساختمان، ایجاد ساختارهای عایق صوت، حرارت و مقاوم در برابر حریق و عملکرد میانقابی بسیار مناسب در زمین لرزه.

صفحات مسلح سیمانی در دو نوع داخلی و خارجی تولید می‌گردند. این صفحات در سیستم دیوارهای پیرامونی و فضاهایی با آبریزی و رطوبت نسبی بالا مانند دیوار و سقف سالن استخرها، آشپزخانه‌های صنعتی، سرویس‌های بهداشتی عمومی و غیره استفاده می‌گردند

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

مزایای دیگری از استفاده از آکواپنل ( پانل سیمانی مسلح ) در ساختارهای دیوار خشک و یا درای وال

– پانل سیمانی تولید شده  مطابق با جدیدترین فناوری روز اروپا توسط شرکت کناف آکواپنل در آلمان و یونان،و  پرفروش ترین پنل سیمانی در بازار اروپا می باشد.
– AQUAPANEL، برند معتبر و شناخته شده محصولات پانل سیمانی ، برندی جهانی و حاضر در ۶۵ کشور دنیاست که در پروژه های مرجع مختلف و متنوع ای استفاده می شود.
– تنها پانل سیمانی مسلح به شبکه توری فایبرگلاس دارای تائیدیه فنی اتحادیه اروپا
– عدم استفاده از پالپ (خمیرکاغذ) و الیاف سلولزی در تولید آکواپنل
– این پانل سیمانی ۱۰۰% در برابر آب مقاوم، و در برابر رطوبت و عوامل جوی مخرب، دچار هیچ گونه تورم، افزایش حجم و گسیختگی نمی شود.
– جذب آب بسیار کمتر این برند پانل سیمانی مسلح  صفحات مسلح سیمانی، در مقایسه با صفحات سیمانی الیاف دار
– مقاوم در برابر رشد قارچ،کپک و میکرو ارگانیسمهای دیگر
– مقاومت بالای این برند پانل سیمانی مسلح صفحات مسلح سیمانی در برابر بارهای ضربه ای (سخت و نرم)
– قابلیت بارگذاری کنسولی بیشتر نسبت به پنلهای گچی
– مقاومت در برابر چرخه های متعدد ذوب، یخبندان و گرما، سرما
– انعطاف پذیر با طرحهای معماری مختلف با  قابلیت منحصر به فرد انحنا پذیری در حالت خشک (تا شعاع ۳ متر برای آکواپنل خارجی و شعاع ۱ متر برای آکواپنل داخلی)
– کاملاً نسوز و مقاوم در برابر آتش مطابق با مشخصات فنی استاندارد EN13501
– اجرای کاشی و سنگ به صورت مستقیم روی سطح آکواپنل داخلی با استفاده از چسب های کاشی پایه سیمانی (وزن مجاز کاشی: ۵۰ کیلوگرم در متر مربع / ابعاد مجاز کاشی: ۶۰*۶۰ سانتیمتر)
– با استفاده از فن آوری Easy Edge لبه این صفحات بوسیله الیاف شیشه مسلح می گردد، که نتیجه آن درزگیری بسیار خوب و اجرای یک ساختار مستحکم و می باشد.
– برش آسان با استفاده از کاتر (Score & Snap)  بدون نیاز به استفاده از تیغه اره الماسه
– دوام و ماندگاری بالاتر نسبت به محصولات مشابه
– سبد کامل محصولات مکمل و متعلقات لازم نصب اعم از پیچ، بتونه درزگیر، ماستیک و اندود پوششی
– ساختارهای مورد تائید و آزمایش شده در اتحادیه اروپا
– قابلیت ایجاد ساختارهای خشک با عملکردی فراتر از الزامات فنی مباحث صوت، حرارت و آتش مقررات ملی ساختمان ایران
موجود در دو نوع آکواپنل خارجی (Outdoor) و آکواپنل داخلی (Indoor)  با مشخصات زیر:
– ابعاد ۱/۲۰*۲/۴۰ متر (ضخامت ۱۲/۵ میلیمتر)
– بسته بندی: آکواپنل خارجی (۸۶/۴ مترمربع یا ۱۰۰/۸ مترمربع در یک پالت) – آکواپنل داخلی (۸۶/۴ مترمربع یا ۱۵۸/۴ مترمربع در یک پالت)

 

منبع

شرکت آرشا فرانگار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.