با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

 • انواع پانل سیمانی

 • آکواپنل

 • پیچ های مخصوص پانل های سیمانی (MAXI)

 • نوارها و شبکه های مخصوص پانل های سیمانی

 • محصولات FINISHING مخصوص پانل های سیمانی

 • سازه های PVC مسلح به شبکه توری

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • پروفیل های متداول (استاندارد NF)

 • پروفیل های (استاندارد DIN)

 • پروفیل های کلیک (تولید داخل)

 • پروفیل های کلیک (وارداتی)

 • پروفیل های اولترالاین

 • ابزارهای مخصوص زیرسازی/ برش پانل

 • ابزارهای مخصوص درزگیری و پرداخت پانل

 • ابزارهای مخصوص نصب بار

 • اجرای درای وال

 • گچ های سنتی

 • گچ های پلیمری

 • بتونه های گچی

 • چسب کاشی

 • ابزارها و ماشین آلات مخصوص

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

دکوراسیون داخلی

معرفی کامل دکوراسیون داخلی

هدف از طراحی داخلی بهبود در تفکر ، خلوق و خو و احوال ما می باشد . طراحی داخلی به فضا روح می بخشد و تاثیر مستقیم در روند کار و زندگی و فعالیت ما دارد.

فهرست مطالب

انواع سبکهای دکوراسیون داخلی :

۱)سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

۲)سبک دکوراسیون داخلی معاصر

۳)سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیست

۴)سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

۵)سبک دکوراسیون داخلی مدرن

۶)سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

۷)سبک دکوراسیون داخلی سنتی

۸)سبک دکوراسیون انتقالی

۹)سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی

۱۰)سبک دکوراسیون داخلی بوهمی

۱۱)دکوراسیون به سبک روستایی(روستیک)

۱۲)طراحی سبک دکوراسیون شابی شیک

۱۳)دکوراسیون هالیوودی

۱۴)دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی یا همپتون

بیشتر بخوانید: کفپوش بیمارستانی تایل

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی

سبک دکوراسیون داخلی ایرانی:

سبک طراحی ایرانی دارای ویژگی و مشخصاتی می باشد که آن را در میان سبک های طراحی دیگر محبوب تر می کند. سبک دکوراسیون ایرانی بیشتر به سمت سبک سنتی متمایل است . ترکیب هماهنگ سادگی و زیبایی ای که در آن وجود دارد آن را از دیگر سبک ها متمایز می کند.

اتاق های نشیمن ایرانی معمولا با رنگ های پر جنب و جوش ظاهر نمی شوند و بیشتر به سبک کلاسیک در شکل های پارچه های مبلی یا فرش توجه می شود . عنصر اصلی در سبک و خانه های ایرانی قالی و فرش دستباف است که نماد و فرهنگ ایرانی را به نمایش می گذارد .

از دیگر مواردی که در این سبک از اهمیت زیادی برخوردار است می توان به مجزا سازی فضاها از هم ، استفاده از پنجره های بزرگ و نورگیر ، استفاده از گل و گیاه ، استفاده از صنایع دستی مثل ظروف سفالی و پشتی ها ، مبلمان منبت کاری شده و…… اشاره کرد.

بیشتر بخوانید: پانل گچی 

سبک دکوراسیون معاصر

سبک دکوراسیون داخلی معاصر:

طراحی داخلی معاصر هر روز در حال تغییر و تکامل است و این تکامل ادامه هم دارد و به راحتی به روز می شود و از مد هم نمی افتد . در این نوع سبک نرمی و لطافت در طراحی مبلمانش دیده می شود . نور و ابزار روشنایی یکی از مشخصه های مهم سبک معاصر می باشد . عنصر های سازه ای مثل قاب دیوار ، آجر و لوله های نمایان و خطوط در جزئیات معماری، بلوک های رنگی ، سقف های بلند ،پنجره ها و اشکال هندسی به خوبی دیده می شود .در سبک طراحی معاصر رنگ های خنثی مثل سیاه و سفید رنگ های اصلی محسوب می شوند . پنجره های بزرگ با پرده های مینیمال ساده در طراحی این سبک زیاد استفاده می گردد . گیاهان و گلها باید در گلدانهای ساده و بزرگ ترجیحا با گلها و برگهای بزرگ و شکوفه های خاص قرار بگیرند .

 سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیست

سبک دکوراسیون داخلی مینیمالیست :

طراحی داخلی به سبک مینیمال دارای ویژگی های ساده و کارآمد و بدون تزئینات با فضای باز است.

نهایت استفاده از فضا در این سبک انجام می شود . در طراحی مینیمالیست دیوار ها به رنگ سفید یا روشن دیده می شود و رنگ های خنثی پایه ی اصلی می باشند . پنجره های خانه ها برای نهایت استفاده از نور خورشید بزرگ طراحی می شوند.لوازم تزئینی در این سبک کاربرد ندارد تا خلوت بودن فضا از بین نرود .

معمولا از تعداد کمی مبلمان و یا کاناپه های بزرگ چند نفره و با رنگ خنثی و با چیدمانی دور از هم استفاده می گردد .

آشپزخانه بسیار ساده و کاربردی طراحی می شود و هر وسیله ای باید سر جای خودش قرار گیرد تا فضا خلوت و آرام دیده شود .

سبک دکوراسیون داخلی صنعتی

 سبک دکوراسیون داخلی صنعتی :

سبک دکوراسیون صنعتی با به کار بردن گرما و صمیمیت عناصر قدیمی در کنار عناصر شیکِ مدرن، جلوه ای خاص و منحصر به فرد در محیط خانه به وجود می آورد.

این سبک بر خلاف دیگر سبک های دکوراسیون، تلاش می کند تا مصالح ساختمانی را بدون هیچ پوششی در فضای داخلی منزل، در معرض نمایش بگذارد. اغلب برای دیزاین خانه ها و واحدهای آپارتمانی با سقف بلند یا سقف کاذب کناف بلند، خانه های مدرن و فضاهای اداری و تجاری استفاده می شود .استفاده از آجر و بتن بدون هیچ پوششی و سطوح فلزی و چوبی بسیار کاربرد دارد.

رنگ های روشن و سرزنده به هیچ عنوان استفاده نمیگردد و به جایش رنگ های قهوه ای ، خرمایی زیاد به چشم میخورد . می توان بخشی از مبلمان و دکوریجات در این سبک را از لوازم و دکوریجات قدیمی و وینتج انتخاب کرد و یا از وسایلی که شکل و ظاهرشان از اثاثیه کارخانجات و آزمایشگاه های قدیمی الهام گرفته شده است، استفاده کرد.

استفاده از یک یا دو قطعه تابلو نقاشی و یا قاب عکس و یا گلدان گل طبیعی در از بین بردن فضای یکنواخت این نوع طراحی میتواند مفید و کاربردی باشد .

بیشتر بخوانید : قیمت سقف کاذب کناف 

سبک دکوراسیون داخلی مدرن

سبک دکوراسیون داخلی مدرن:

یکی از اصول مهم در ایجاد دکوراسیون داخلی مدرن سادگی می باشد . این سبک سنت های قدیمی را به طور کامل رد میکند . استفاده از تابلوهای بزرگ بدون قاب ،استفاده از پرده های روشن و حریر ، استفاده از آینه ها برای بزرگتر نشان دادن محیط از خصوصیات طراحی سبک مدرن می باشد.

یکی از ویژگی های اصلی مبلمان مدرن طراحی ساده آن است. برخلاف مبلمان سلطنتی تزئینات اضافی ندارد و بسیار کاربردی می باشد. در این سبک برخلاف مبل کلاسیک از چوب کمتر و پارچه بیشتر استفاده می شود.

قفسه های توکار یکی از بهترین راه کارها برای فضاهای کوچک آپارتمانی و برای ایجاد جلوه منظم و مرتب سبک مدرن می باشند. البته تا حد امکان باید وسایل داخل این قفسه ها در دکوراسیون مدرن دیده نشود.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی:

دیوار های سفید، کفپوش چوبی و مبلمان مدرن از موارد هستند که در سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی مورد استفاده قرار میگیرند.

این سبک در واقع طراحی معاصری است که بیشتر بر سادگی و مینیمال و کاربردی بودن آن تاکید دارد .

ظاهر ملایم ، مبلمان مدرن و براق و ساده  ، استفاده از رنگ های روشن برای ایجاد هماهنگی و انسجام ، اتاق ها با لوازم تزئینی کمتر ، قاب عکس های ساده از مواردی است که در این سبک به چشم میخورد .

استفاده از گل و گیاه تازه از ضروریات این سبک است . سبک اسکاندیناوی از مواد طبیعی مانند چرم، چوب و کنف بهره می گیرد.

خلوت نگهداشتن فضا و جلوگیری از شلوغی و به هم ریختگی از اصول این سبک ظریف و پر طرفدار است.

بیشتر بخوانید: دیوارپوش بیمارستانی

سبک دکوراسیون داخلی سنتی

سبک دکوراسیون داخلی سنتی:

یکی از جذاب ترین و پر انرژی ترین سبک ها سنتی می باشد که در عین سادگی حس نوستالژیک دارد.

این سبک مربوط به دکوراسیون کلاسیک اروپایی می باشد. دیوارها معمولا به رنگ خنثی می باشد تا توجه مخاطب به سمت چیدمان و مبلمان جلب شود . بیشتر پارچه هارنگ های مات و طرحدار هستند.

عنصر کلیدی در این سبک چوب می باشد و معمولا هنگام معماری باید از قالب گیری، گچ کاری، پنل ها و پارتیشن های چوبی و همچنین کاشی های متنوع و طرحدار استفاده کرد .

سبک دکوراسیون انتقالی

سبک دکوراسیون انتقالی(ترنزیشنال) :

این سبک با ترکیب عناصر سبک های سنتی و مدرن فضایی منسجم و یکپارچه در فضای ما ایجادمی کند. دکوراسیون انتقالی  هیچ محدودیتی در انتخاب مبلمان و دکوریجات مدرن وسنتی در کنار هم ندارد. بهتر است بافت های مختلفی مثل چوب ، شیشه ، پارچه ، فولاد و فلزات رو در کنار هم استفاده کرد .

رنگ های خنثی مثل بژ، خاکستری ، کرم و سفید و…. جنبه سنتی خانه را بیشتر در معرض نمایش قرار میدهند و استفاده از انها جالب است .

مبلمان در سبک انتقالی از رویه کلی سبک پیروی می‌کنند و ترکیبی از سبک‌های طراحی متفاوت هستند. مبلمان بزرگ سبک سنتی کمی کوچکتر و ساده‌تر میشوند تا با مد روز تطبیق پیدا کنند و تفاوت آنها در این هست که مبلمان سبک انتقالی ترکیبی از سبک سنتی و معاصر محسوب میشود.

در این سبک  یک لوستر الهام‌بخش معاصر یا یک نور مولکولی در سبک ترنزیشنال بیشتر از هر چیزی دیده میشود. پرده‌های مخمل مثل پرده‌های تئاتر می‌توانند فضای داخلی انتقالی رو تکمیل کنه.

بیشتر بخوانید: کفپوش بیمارستانی چند لایه

سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی :

اصول دکوراسیون به سبک فرانسوی بر پایه اصالت و شکوه است. در این سبک که جزو پرهزینه ترین سبک های دکوراسیون می باشد، تمامی وسایل و اکسسوری ها باید لوکس اشرافی باشند.

استفاده از وسایل قدیمی عتیقه، مبلمان های باشکوه، لوستر های مجلل،آویزهای کریستالی،آینه و شمعدانهای فلزی و …. خود نمایان اصالت این سبک از طراحی می باشد.

استفاده از رنگ های ملایم و روشن و خنثی مانند رنگ های یاسی، سبز زمردی، سبز ، خاکستری، آبی، آبی روشن و نقره ای همگی نقش مهمی را ایفا میکنند. انجام گچبری های زیبا و آینه کاری و نصب قاب های نقره ای، طلایی یا برنزی بسته به ترکیب رنگ انتخابی در دیوار کناف بسیار مناسب این سبک است.

مبل های مناسب این نوع دکوراسیون گران قیمت و سلطنتی با پایه های باریک دارای انحنا و منبت کاری شده هستند. پارچه این مدل مبلمان ها اکثرا ساده هستند اما از بهترین جنس ها انتخاب می شوند.

سبک دکوراسیون داخلی بوهمی

سبک دکوراسیون داخلی بوهمی:

طراحی دکوراسیون به سبک بوهمیان تمایل فراوانی دارد تا با سبک مدرن شباهت هایی داشته باشد، اما قدرت ویژه آن مانع یکی شدن این دو سبک می شود و هرگز هیچ دو اتاقی کاملا یکسان نیستند.

سبک بوهمی برای افرادی که تصمیم گرفته‌ اند تا به صورت غیر متعارف زندگی کنند و دکوراسیون متفاوتی را تجربه کنند کاملا مناسب است؛ مانند بازیگران، نویسندگان و حتی کسانی که بسیار سفر می کنند. افراد نام برده با احترام به اصول خود این سبک زیبا و متفاوت را به نمایش می گذارند.

دکوراسیون بوهمیان با تلفیق اشیا، رنگ ها و الگوهای بسیاری از نقاط مختلف جهان سر و کار دارد.  رنگ های خاکی گرم، پر رنگ و جسورانه مانند رنگ فلزات و جواهرات در این سبک بسیار رایج است.

خانه ای دنج و آرام،کمی تاریک و آویزان کردن پرده های نقش دار و آثار هنری روی دیوار جلوه بی نظیری را در این سبک ایجاد می کند. استفاده فراوان از گل و گیاه در دکوراسیون بوهمی بسیار به چشم میخورد. با آرشا فرا نگار همراه باشید .

بیشتر بخوانید: پشم سنگ تخته ای

دکوراسیون به سبک روستایی(روستیک)

دکوراسیون به سبک روستایی(روستیک):

یکی از ساده ترین سبک های طراحی برای بازسازی سبک روستایی می باشد.در این سبک سراغ رنگ و مواد طبیعی و خاکی بروید و این سبک را بدون هیچ دودلی وارد فضای منزل تان بکنید.

تاکید بر شکل طبیعی و نچرال مواد اولیه به چشم می خورد . در سبک روستایی چوب ها و سایر مواد اولیه به صورت تراش نخورده ، وارد دکوراسیون منازل می شوند.

از موارد مهمی که در این سبک به چشم میخورد میتوان به اجتناب از اسراف تجمل، نزدیکی به طبیعت ، استفاده از یادگاری های نسل قدیم ، برگشت به زندگی سالم و به دور از استرس ، استفاده از دکوری های طبیعی نظیر گل و گیاه و استفاده از پالت های رنگی گرم و انرژی بخش بودن طیف رنگی روستیک و…….. اشاره کرد.

استفاده از طیف رنگ هایی که در طبیعت وجود دارد نظیر سبز ، آجری ، قهوه ایی و حتی زرد و نارنجی کاربرد دارد.یکی از  ساده ترین راهها برای وارد کردن طبیعت به فضای داخلی ، گیاهان سبز و پر طراوت می باشد.

طراحی سبک دکوراسیون شابی شیک

طراحی سبک دکوراسیون شابی شیک :

سبکی رویایی و آنتیک و آرامش بخش است و گلچینی از عناصر و استفاده از وسایل تزئینی آنتیک به سبک های ویکتوریایی و سلطنتی مانند مبلمان آنتیک، پارچه های گلدار زنانه در رنگ زمینه ملایم، انتخاب میز و مبلمان با رنگ های پریده و کهنه کاری شده.

حذف مبلمان های استیل لوکس و استفاده از مبلمان قدیمی با پارچه های نرم و لطیف که دارای الیاف طبیعی هستند، به کار بردن در و پنجره های فلزی و چوبی با طرح و ظاهر قدیمی ، استفاده از کفپوش های چوبی برای بخش های مختلف و…… برای دیزاین خانه مورد استفاده قرار میگیرد.

گزینه های مناسب و پرطرفدار برای استفاده از این نوع رنگ ها در این سبک، رنگ های سفید روشن، بژ، کرم، خاکستری مات، صورتی کم رنگ، آبی کم رنگ و ارغوانی می باشند.

بیشتر بخوانید: پشم سنگ رولی

دکوراسیون هالیوودی

دکوراسیون هالیوودی:

هالیوود ریجنسی شامل بسیاری از جزئیات تزیینی است. خطوط ساده و کلاسیک نهایت لوکس بودن را نشان می‌دهند. این سبک در درجه اول بر ایجاد راحتی و احساسات تمرکز می‌کنند.

در طرح‌های هالیوود ریجنسی رنگ‌های زیادی وجود ندارد و در عوض تمایل به استفاده از پالت‌های رنگی منفرد دیده می‌شود. پالت رنگ این سبک معمولاً شامل قرمز، زرد قناری، سبز، فیروزه‌ای، آبی، صورتی و سیاه و سفید هستند.

رنگ های بی انتها مانند خاکستری ، سیاه ، سفید با رنگ های متالیک گزینه ی مناسبی هستند که یک محیط پر زرق و برق را ایجاد کنند.از سبک‌هایی مانند صندلی‌های کلاسیک فرانسوی، تزئینات هنری لوکس و کابینت‌های چوبی ساده می توان استفاده کرد.

مبلمان باید روکش براق داشته باشند. به طور کلی، سبک مبلمان هالیوودی بیشتر شبیه به سبک آرت دکو یا مدرن است.پارچه‌های مخملی، آباژورهای ابریشمی و فرش‌های ضخیم و مجسمه‌های زیبا، سبک طراحی هالیوودی را مشخص می‌کنند.

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی یا همپتون

دکوراسیون داخلی به سبک ساحلی یا همپتون:

با استفاده از المان های طبیعی، جزئیات ظریف دریایی و ساحلی و حجم زیادی از رنگ سفید، می توان این سبک را ایجاد کرد. پالت های رنگی در سبک همتون شامل رنگ سفید است که با تم های رنگی آبی، خاکستری کبوتری و رنگ چوب به شدت گرم کامل می شود.

همچنین گل های تازه و تم های متفاوت رنگ سبز نیز در این سبک جایگاه ویژه ای دارد.این سبک طراحی نیازمند نور طبیعی و فراوان است در نتیجه استفاده از درب و پنجره های شیشه ای تمام قد بسیار کاربرد دارد. نوع پرده ها باید نازک و روشن باشد و جنس آن از پارچه های کتانی باشد.

استفاده از مبلمان کلاسیک و خنثی با اضافه کردن لوازم پارچه ای مانند پرده، کوسن و … کاربرد دارد و معمولا در اتاق نشیمن از مبل های بزرگ، با روکش هایی از جنس کتان، با رنگ های بی جان، کم رنگ و خنثی با راه راه های ضخیم استفاده می شود. 

بیشتر بخوانید: بازسازی و نوسازی

شرکت آرشا فرانگار

سوالات متداول

 • در دکوراسیون هالیوودی بیشتر از چه رنگ هایی استفاده می شود؟

پالت رنگ این سبک معمولاً شامل قرمز، زرد قناری، سبز، فیروزه‌ای، آبی، صورتی و سیاه و سفید هستند.رنگ های بی انتها مانند خاکستری ، سیاه ، سفید با رنگ های متالیک گزینه ی مناسبی هستند که یک محیط پر زرق و برق را ایجاد کنند.

 • انجام آینه کاری و گچ بری های زیاد در کدام دکوراسیون می تواند استفاده شود؟

انجام گچبری های زیبا و آینه کاری و نصب قاب های نقره ای، طلایی یا برنزی بسته به ترکیب رنگ انتخابی در دیوار بسیار مناسب سبک فرانسوی است

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *