با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

 • انواع پانل سیمانی

 • آکواپنل

 • پیچ های مخصوص پانل های سیمانی (MAXI)

 • نوارها و شبکه های مخصوص پانل های سیمانی

 • محصولات FINISHING مخصوص پانل های سیمانی

 • سازه های PVC مسلح به شبکه توری

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های کلیک

 • تایل های معدنی (سفارشی)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • تایل های معدنی (متداول)-ویژه پروفیل های اولترالاین

 • پروفیل های متداول (استاندارد NF)

 • پروفیل های (استاندارد DIN)

 • پروفیل های کلیک (تولید داخل)

 • پروفیل های کلیک (وارداتی)

 • پروفیل های اولترالاین

 • ابزارهای مخصوص زیرسازی/ برش پانل

 • ابزارهای مخصوص درزگیری و پرداخت پانل

 • ابزارهای مخصوص نصب بار

 • اجرای درای وال

 • گچ های سنتی

 • گچ های پلیمری

 • بتونه های گچی

 • چسب کاشی

 • ابزارها و ماشین آلات مخصوص

با مشاوران آرشا فرانگار در ارتباط باشید  15-88539500-021

استفاده از آکوستیک دیوار به منظور جذابیت ساختمان ها

آکوستیک دیوار

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

آکوستیک دیوار

آکوستیک دیوار

تجربه نصب آکوستیک دیوار با آرشا فرانگار

امروزه با افزایش آلودگی های صوتی و سلب آرامش ،افراد به دنیال راهی برای کاهش سر و صدا هستند.

آکوستیک دیوار سازه ای است که در ساخت خانه ، مراکز اداری و.. به کار می رود و کوچکترین صدایی را از خود عبور نمی دهند.

 • کیفیت بالا
 • طرح های متنوع و زیبا
 • اقیمت مناسب
 • استحکام زیاد

به طور کلی آکوستیک دیوار جهت جلوگیری از پخش صدا مورد استفاده قرار گرفته و گزینه مناسبی برای مکان های خصوصی و عمومی می باشد.

این نوع دیوارپوش از هدر رفتن انرژی به شکل قابل توجهی جلوگیری کرده و به عنوان یکی از پرطرفدارترین عایق ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین آکوستیک دیوار در انواع گوناگونی در تولیدات کناف و سقف کاذب کناف تولید شده و به افزایش زیبایی دکوراسیون ها داخلی کمک بسزایی می کنند.

آکوستیک دیوار چه مزایایی دارد؟

۱٫ نصب آسان: آکوستیک دیوار در حقیقت یک روش ساده و کاربردی برای ایجاد عایق در ساختمان ها است که به راحتی نصب می شود. این نوع عایق ها اغلب از طریق شکاف های داخلی دیوارها نصب شده و کیفیت صداهای موجود را بهبود می بخشند.
۲٫ افزایش حریم خصوصی: نصب آکوستیک دیوار، موجب جذب صدا و افزایش حریم خصوصی می شود. به عبارتی دیگر این نوع عایق ها از انتقال صدا به نقاط دور جلوگیری می کنند. در نهایت این امر موجب افزایش آسایش و آرامش فضاهای شخصی نیز می شود.
۳٫ استرس کمتر: آکوستیک دیوار در حقیقت صداهای بلند را متوقف کرده و استرس موجود داخل فضا را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد.

چگونه ساختمان خود را آکوستیک کنیم؟

پنل های آکوستیک دیوار اغلب به صورت تخته ای و بافتی و ساخته شده از پانل گچی خریداری شده برای دیوارها نصب می شوند. به منظور انجام این امر به صورت بی نقص، نکاتی باید در نظر گرفته شوند که عبارتند از:
– ایزولاسیون فضا مطابق با استانداردهای عایق سازی
– امکان نفوذ صداهای مجاور اتاق به داخل و کنترل فرکانس های خارجی
همچنین هنگام انتخاب نوع آکوستیک دیوار، باید به طراحی ساختمان، نحوه نصب و نوع بافت آن به خوبی دقت کنید. پیش از انتخاب دیوارپوش ها بهتر است نوع صداگیری، نوع عایق، ضخامت مورد نظر و ضد حریق بودن فضا را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. این امر به شما کمک می کند تا عایق صوتی یا حرارتی مورد نیاز خود را به راحتی نصب کنید.

بیشتر بخوانید : چسب کاشی ، دیوار کناف ، نوار کناف

برای آکوستیک کردن دیوارها از چه عایقی استفاده کنیم؟

آکوستیک دیوار اغلب در موارد گوناگونی جهت عایق صدا و جذب صدا مورد استفاده قرار می گیرند. فوم عایق صدا در حقیقت امواج صدا را داخل الیاف خود زندانی کرده و موجب کاهش میزان اکو می شوند. بنابراین فوم آکوستیک دیوار بهترین گزینه برای عایق بندی دیوارها است چرا که ارزان تر از سایر عایق ها بوده و به خوبی صدا را کنترل می کند.

همچنین این محصول به راحتی در دسترس بوده و به عنوان عایق دکوراتیو نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فوم آکوستیک دیوار موجب ایجاد بافت زیبا برای دیوارها و سمنت برد شده و جلوه بی نظیری به دکوراسیون شما می بخشد. به عبارتی دیگر با انتخاب این نوع دیوارپوش، به نوعی از عایق های صوتی نامحسوس بهره مند می شوید.از فوم های آکوستیک برای آکوستیک سقف نیز استفاده می شود.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

انواع فوم آکوستیک

۱٫ فوم شانه تخم مرغی: این نوع فوم یکی از پرکاربردترین آکوستیک دیوار در بازار بوده و دارای قیمت مناسب تری می باشد. همچنین عملکرد فوم شانه تخم مرغی در جذب صدا بهتر از سایر فوم ها نیز می باشد.
۲٫ عایق دو رو صاف: فوم دو رو صاف در حقیقت برای دیوارها و کف زمین مورد استفاده قرار گرفته و در دو نوع چسبدار و ساده طراحی می شود.
۳٫ عایق هرمی: فوم های عایق هرمی، گزینه مناسبی برای تجهیزات استودیو بوده و به عنوان عایق صوتی پیشرفته جهت کنترل فرکانس های بالا مورد استفاده قرار می گیرند.
۴٫ عایق لوله ای: فوم های آکوستیک دیوار لوله ای دارای کاربرد گوناگونی نسبت به سایر فوم ها بوده و اغلب برای لوله کشی در مکان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین اندازه این نوع فوم ها متناسب با سایز لوله ها مشخص می شود.

موارد کاربرد فوم آکوستیک

فوم آکوستیک دیوار در حقیقت برای مکان های گوناگونی مورد استفاده قرار گرفته و نصب آن بسیار آسان می باشد. به عنوان مثال این نوع عایق ها گزینه مناسبی برای مجتمع های مسکونی، آمفی تئاترها و سالن های ورزشی هستند.

همچنین از فوم‌ های آکوستیک دیوار اغلب در صنعت ساختمان سازی، تکنولوژی و موسیقی نیز استفاده می شود. این نوع عایق در زمینه های گوناگونی مورد مصرف قرار می گیرند که عبارتند از:
– کاهش صدا موجود داخل ژنراتورها، کمپرسورها و کابین آسانسور
– جلوگیری از نفوذ صدا انواع پمپ ها داخل ساختمان ها
– کنترل فرکانس های موجود داخل اتاق ها و دیوارهای مشترک
از طرفی فوم های آکوستیک دیوار از قدرت بالایی در کنترل صداهای بسیار بلند داخل سالن های سینما و کنفرانس برخوردار می باشند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

تاثیر آکوستیک دیوار بر دکوراسیون

آکوستیک دیوار در حقیقت با توجه به داشتن طراحی بی نظیر، تاثیر بسزایی بر دکوراسیون داخل فضاها می گذارد. این نوع عایق در رنگ ها و بافت های گوناگونی تولید شده و برای دکوراسیون های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

از طرفی دیوار یکی از اصلی‌ترین عناصر دکوراسیون داخلی است چرا که به حفظ حریم شخصی و جذابیت فضا کمک می کند.

بنابراین انتخاب یک آکوستیک دیوار مناسب، به ساماندهی فضا داخلی کمک کرده و قسمت های از دکوراسیون را نیز در خود محصور می کند. همچنین با جداسازی فضاها، به محافظت از بخش های مختلف کمک می کند. به منظور افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی و استفاده بهینه از فضا، می توانید از آکوستیک دیوار مناسب استفاده کنید.

قیمت آکوستیک دیوار چگونه محاسبه می شود؟

قیمت آکوستیک دیوار در حقیقت متناسب با نوع و طراحی این محصول مشخص می شود. به عنوان مثال فوم های آکوستیک دیوار دارای قیمت پایین تری نسبت به سایر مدل ها می باشند. همچنین نوع عایق سازی تاثیر بسیاری بر قیمت دیوارپوش می گذارد. از طرفی عوامل زیادی میزان قیمت این نوع عایق را مشخص می کنند که عبارتند از:
– نوع زیرسازی دیوارها و سقف ها
– نوع عایق مصرفی برای فضا
– جنس بافت آکوستیک
– ابعاد استاندارد سقف ها و دیوارها

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

برای استعلام قیمت به مشاوره نیاز دارید؟

با مشاورین آرشا فرانگار در ارتباط باشید.

این مطالب را نیز مطالعه کنید: قیمت سقف کاذب کناف ، قیمت سقف کاذب ساده

کلام آخر

بنابراین آکوستیک دیوار نوعی عایق پرکاربرد برای ساختمان ها است که به منظور جلوگیری از نفوذ صداها و فرکانس های مزاحم مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع عایق در انواع گوناگونی مانند فوم آکوستیک دیوار طراحی شده و به افزایش جذابیت دکوراسیون داخلی نیز کمک می کند.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره آکوستیک نیز می توانید به نمایندگی کناف ایران مانند شرکت آرشا فرانگار مراجعه کنید.

 

منبع : aqusticcal

شرکت آرشا فرانگار

سوالات متداول

 • از آکوستیک دیوار در چه ابعادی استفاده می شود؟

اکوستیک دیوار در ابعاد و اندازه های محتلف استفاده شده که برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما با شماره  ۱۵_۸۸۵۳۹۵۰۰_۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

 • انواع فوم آکوستیک دیوار چه می باشد؟

انواع فوم آکوستیک شامل هرمی،لوله ای،شانه تخم مرغی و دو رو صاف می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *