پنل کلینئو کناف طراحی دکوراسیون ساختمان منزل cleaneo

سیستم‌های داخلی کلینئو کناف (CLEANEO)

جو یا اتمسفر سامانه گازى طبیعى، پویا و پیچیده اى است که زندگى در سیاره زمین به آن وابسته مى باشد . آلودگى هوا به مفهوم تغییر در ویژگى هاى طبیعى جو در اثر نفوذ مواد شیمیایى سمى، گرد و غبار و سایر عوامل تهدید کننده زیستى است که براى سلامت انسان و محیط زیست مضر مى باشد.
آلودگى هوا ممکن است منشاء طبیعى (مانند فعالیت آتشفشان ها)، یا مصنوعى داشته باشد.
آلودگی هوا عمدتا بر اثر فعالیت وسایل نقلیه، کارخانه ها و ذرات معلق حاصل به وجود مى آید. سالیانه 3 میلیون نفر در دنیا بر اثر آلودگى هوا جان خود را از دست مى دهند. در بعضى کشورها تعداد این افراد بیشتر از قربانیان سوانح رانندگى است. این مرگ و میر به طور خاص مربوط به آسم، برونشیت، تنگى نفس، حملات قلبى و آلرژى هاى مختلف تنفسى است. در ایران نیز سالیانه هزاران نفر بر اثر آلودگى هوا جان خود را از دست مى دهند.

امروزه بهره مندى از هواى سالم در محیط هاى کار و زندگى در نواحى پر تراکم شهرى ، امری مشکل است. اکثر ما بیشتر ساعات شبانه روز را در محیط های بسته داخل ساختمان به سر می بریم. از طرفی در ساختمان های دولتی، اداری، مدارس، مراکز خرید، رستورانها و هتل ها به دلیل الزامات مربوط به صرفه جویی انرژی و بسته بودن پوسته ساختمان ها، تهویه هوا به درستی صورت نمی گیرد. این امر باعث به حداقل رسیدن تبادل هوای محیط با هوای تازه و در نتیجه افت سریع کیفیت هوا می گردد.

از سوی دیگر لوازم درون ساختمانها، پوششی رنگ دیوارها و سقف ها، کف سازی، استفاده از انواع مواد شوینده شیمیایی و خوشبو کننده و استعمال دخانیات، دستگاه های پرینتر، کپی و مانیتورها از منابع انتشار انواع بخار گازهای مضر در محیط داخلی ساختمان ها می باشند.

استفاده از پانلهای کلینئو (Cleaneo) علاوه بر افزایش خواص صوتی ساختار، کمک شایانی به بهبود کیفیت هوای محیط داخلی ساختمان می نماید.